Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

AYDIN TRAVEL TÜRKİYE İZMİR FUARINDA!

İlimizin yurtiçi fuarlarda daha etkin tanıtımının yapılması için Aydın Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, turizm sektör temsilcileri ile birlikte 5-8 Aralık 2013 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilen Travel Türkiye Fuarına katılacaktır. 2012 yılında 778 firmanın katıldığı, 47 ülkeden 25.915 kişinin ziyaret ettiği Travel Türkiye Fuarında; Aydın Valiliğini İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü temsil edecektir.

Aydın ilinin; deniz, kum, güneş, doğa, sağlık, kültür, tarih, spor, kongre, yayla, av, yat, kuş gözlemciliği, su altı dalışı, tarım ve botanik dallarında sahip olduğu değerler 4 gün boyunca tanıtılacaktır. Ayrıca, Kuşadası, Didim, Güzelçamlı, Akbük, Davutlar ve Millipark plajları, Milliparkın nadir ve endemik bitki varlığı özellikleri, Didim-Apollon, Tralleis, Nysa, Afrodisas ve diğer antik kentler ile ilgili ilimiz turizm potansiyelini anlatan deplian, broşür, cd, vb. materyaller dağıtılacaktır.

Bunlarla birlikte Aydın standında Karacasu seramik ürünleri, iğneoyası ve körüklü çizme yapımlarına ilişkin canlandırmalar-sergiler, incir ikramıyla birlikte zeytin-zeytinyağı tadımı yapılacak ve Aydın halkoyunları gösterisi gerçekleştirilecektir.

Travel Türkiye fuarında Aydın’ı tanıtarak ilimiz turizminin gelişmesine önemli katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Nuri AKTAKKA
İl Kültür ve Turizm Müdürü

  • 00
  • 01