Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TRAVEL TÜRKİYE İZMİR BAŞLADI.


Travel Türkiye İzmir 2013 Fuarı 5 Aralık 2013 Perşembe günü saat 11.00 de İzmir Basmane Fuar alanında başladı.

Açılışını Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Sayın Özgür ÖZARSLAN’ın yaptığı Travel Türkiye İzmir 2013 Fuarında Aydın Valiliğini temsilen Aydın Valisi Sayın Erol AYYILDIZ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri AKTAKKA, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ahmet DEMİR katılmışlardır.

Fuar süresince büyük ilgi gören standımızı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Sayın Özgür ÖZARSLAN, İzmir Valisi Sayın Mustafa TOPRAK, Mugla Valisi Sayın Mustafa Hakan GÜVENÇER ve Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Yunus ŞAHİN'e standın organizasyonu hakkında bilgi verilerek Aydın Ticaret Borsasının hazırladığı kuru incir, zeytinyağı ve zeytin gibi tarımsal ürünlerimiz ikram edildi. Ayrıca, ziyaretçilere zeytinyağı tadımı yaptırılarak kaliteli zeytin yağı belirleme yöntemi hakkında Aydın Ticaret Borsasından Laboratuvar Teknik Müdürü Sayın Burcu KESER ve Genel Sekreter Çimen MUTLU tarafından bilgi verilmiştir. Valiliğimizce hazırlanan Aydın il geneli ile, Kuşadası, Didim ve Davutlar Millipark broşürleri ve Aybalım kabak tatlısı büyük beğeni topladı.

Standımızda katılımcı olarak Günkar Gıda Şirket Müdürü Mehmet Kadir GÜNDEŞ’in gönderdiği zeytinler, Aydın Ticaret Odasının zeytinyağları, Kabakcızade Gıdadan Osman UYSAL’ın Aybalım kabak tatlısı ikram edilmiştir. Yenipazar Hamzabali köyünde görevli Halk Eğitim El Sanatları Usta Öğreticisi Selma BALKAN, İncirliova'dan Efe Çizme Ustası İzzet ERKAÇ, Karacasu Çömlek Ustası Erol ALACA ürünleriyle ayrı bir renk vermişlerdir.

Travel Türkiye İzmir 2013 Turizm Fuarı 8 Aralık 2013 Pazar günü saat 19.00 da sona erecektir.