Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KUTSAL YOL YÜRÜYÜŞÜ

Turizm Haftası sebebiyle AYDIN'ın Didim ilçesinde Akköy ile Apollon Tapınağı arasındaki 13 kilometrelik 'Kutsal Yol' olarak tespit edilen güzergâhta Aydın Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Didim Kaymakamlığı ve Didim Belediyesi’nin işbirliği ile doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.
 
İlçedeki tarihi merkezlere ve doğaya olan ilgiyi arttırmak için Didim Akköy Meydanı'nda toplanan yaklaşık 900 kişi Apollon Tapınağı'na kadar yürüdü. Etkinlikte Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri AKTAKKA,  Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Sevinç Karataş, kamu kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile komşu il ve ilçelerden gelen birçok doğasever yer aldı. Bu yıl 3'üncüsü gerçekleşen ve geleneksel hale gelen kutsal yol yürüyüşüne Didim Belediyesi ve Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği de (DİTAB) destek verdi.
 
Tarih, doğa ve spor turizmi için önemli bir rota olan kutsal yolda gerçekleştirilen bu etkinlik Didim ilçemizin ve ‘Kutsal Yol’ un tanıtımına önemli bir katkı sağlamıştır. Altınkum Yalı Caddesi'nde devam eden Turizm Haftası etkinliklerinde Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (DAHOT) ekiplerinin gösterileri ile Altınkum sahili coşkulu bir haftasonuna tanıklık etti.
 
  • Kutsal Yol Yürüyüşü (2)
  • Kutsal Yol Yürüyüşü (3)
  • Kutsal Yol Yürüyüşü (4)
  • Kutsal Yol Yürüyüşü (5)