Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

AYDIN, EMITT 2014 TURİZM FUARINDA.

Uluslararası Emitt Turizm 2014 Fuarı 30.01.2014 Perşembe günü saat 11.00 de Kültür ve Turizm Bakanı Ömer ÇELİK tarafından açılışı yapılarak İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar Alanında başlamıştır. Aydın Valiliği Uluslararası Emitt Turizm 2014 Fuarına Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri AKTAKKA, Şube Müdürü Ahmet DEMİR ve görevli müdürlük personelimiz katılmışlardır.

Standımızı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Sayın Özgür ÖZARSLAN, Aydın da Valilik yapmış olan Mustafa MALAY, Adana Valisi Hüseyin Avni COŞ, Diyarbakır Valisi Cahit KIRAÇ, Mardin Valisi Ahmet CENGİZ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim AKTEMUR, İl Genel Meclisi Üyeleri Abdurrahim ÖZTÜRK, Ahmet AKŞİT, Hasan YAVUZ ve çok sayıda Vali Yardımcısı, Kaymakam ve Belediye Başkanı beğenilerini ifade etmişlerdir. Ziyaretçilere Aydın Ticaret Borsasının hazırladığı kuru incir, zeytin-zeytinyağı ikram edilmekte ve Ticaret Borsası Genel Sekreteri Çimen MUTLU tarafından ziyaretçilere kaliteli zeytinyağı konusunda bilgi verilmektedir.Valiliğimizce hazırlanan Aydın il geneli, Kuşadası, Didim ve Dilek Yarım Adası Milli Park broşürleri büyük beğeni toplamıştır.

Aydın standında katılımcı olarak Günkar Gıda Şirketinin ikramlık zeytinleri, Ticaret Odasının zeytinyağları, Kabakcızade Gıda Aybalım kabak tatlısı, Kuyucak ilçemizden Çevik Gıda işletmesinin ürünleri, Yenipazar Halkeğitim Hamzabali köyünde görevli El sanatları usta öğretici Selma BALKAN, İncirliovadan Efe Çizmesi ustası İzzet ERKAÇ, Karacasu Çömlek ustası Erol ALACA standımıza ayrı bir renk vermektedir. Aydın standı sergilenen ürünler, canlı performanslarla ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Uluslararası Emitt Turizm 2014 Fuarı 02.02.2014 Pazar günü saat 18.00 de sona erecektir.

 

 
  • 00
  • 01
  • 02
  • 04
  • 05