Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İSTANBUL’DA TURİZM MECLİSİ

 
İstanbul’da bugün Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İl Müdürleri arasında bir çalıştay düzenlendi. Çalıştay açılışını Bakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Haluk Dursun ile TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy birlikte yaptılar.

Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezinde düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Haluk Dursun, Bakanlığın turizmi deniz, kum plajdan ibaret olarak görmemek düşüncesinde olduğunu belirtti. Kültür turizmi başta olmak üzere inanç turizmi, helal turizm, termal turizm, sağlık turizmi, eko-yayla turizmi ve ileri yaş turizmini desteklediklerini, ülkenin her köşesine ve her mevsimine uygun turizm alanları kurmak ve yaygınlaştırmak çalışmaları yaptıklarını söyleyen Dursun; Bakanlığın turizmde kayıt dışılığın ciddi bir takipçisi olduğunu da konuşmasında vurguladı.
 
Turizmde güvenlikli alanların ve güvenilir kurumların önemli olduğunu anlatan Müsteşar, bilinçli ve bilgili turizmcilerin hem devlet, hem de özel sektörde bir araya gelerek birikim ve görüşlerini birbirlerine aktarmalarının önemli olduğunu ifade etti. Program vesilesiyle 81 İlin Bakanlık temsilcileri Müsteşar Haluk Dursun’a illerinin durumları hakkında bilgi verme imkânı buldular ve günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 
  • çalıştay1
  • çalıştay2