Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

"KÜTÜPHANEYİ SEVİYORUM!" PROJESİ

AB HAYAT BOYU ÖĞRENME “KÜTÜPHANEYİ SEVİYORUM!” PROJESİ
AYDIN KÜLTÜR ve TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNÜN ORTAKLIĞIYLA UYGULAMAYA BAŞLANDI.
  

2013 Teklif Çağrısı döneminde Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunduğumuz Grundtvig Öğrenme Ortaklığı proje başvurumuz kabul edilmiştir. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün “Kütüphaneyi seviyorum!” başlıklı projesi; Çağdaş kütüphanelerin değerlendirilmesi ve hayat boyu öğrenme içerisindeki yerinin araştırılmasını, güncel kütüphaneler ve geçmişten günümüze kütüphanelerin tarih sürecinde toplumun eğitimi ile ilgili rollerinin değerlendirilip incelenmesini hedeflemektedir.
 
Türkiye ile birlikte Avusturya, Hırvatistan, Finlandiya, İtalya, İspanya, Çek Cumhuriyeti’nin ortak olduğu, Polonya koordinatörlüğündeki proje için 01.08.2013 – 31.07.2015 tarihleri arasında çalışmalar yapılacaktır. Aydın Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak ilk hareketliliğimiz 20-25 Ekim 2013 tarihleri arasında Polonya olmakla birlikte 5-8 Kasım 2013 tarihleri arasında proje ortaklarımızdan oluşacak heyet Aydın’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün ev sahipliğinde çalışmalar yapacak, proje kapsamında toplantı ve geziler düzenlenecektir.

Söz konusu proje katılımcı ortakların mesleki bilgilerinden yararlanmanın yanı sıra İlimizin kültürel birikiminin, tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için önemli bir fırsat olacaktır.