Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TRAVEL TÜRKİYE İZMİR 2015 TURİZM FUARI

Aydın Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Aydın’ın daha etkin tanıtımı için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 
Aydın Kültür ve Turizm Müdürlüğü Aydın, Muğla ve Denizli illerinin ortak destinasyon olarak tanıtıldığı, Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın hazırladığı stantta, turizm sektör temsilcileri ile birlikte 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında İzmir Travel Türkiye Turizm Fuar ve Kongresine katılmaktadır.
 
Açılışını 10 Aralık 2015 Perşembe günü saat 11.00’da Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir ÜNAL’ın yaptığı, 2014 yılında 68 ülkeden yaklaşık 30.000 kişinin ziyaret ettiği, 30 ülkeden 900’ün üzerinde firmanın katıldığı fuarda, Aydın Valiliğini İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü temsil ediyor. Aydın’ı kapsamlı olarak ziyaretçilere tanıtarak ilimiz turizminin gelişmesine önemli katkı sağlanması hedeflenen Travel Türkiye İzmir 2015 Fuar standımızda 4 gün süresince çeşitli tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilecektir.
 
Afrodisias, Milet, Apollon, Tralleis, Nysa, Alinda, Alabanda, Magnesia gibi örenyerlerimiz, Nasuh Paşa Külliyesi, Cihanoğlu Camii gibi tarihi değerlerimiz, Kuşadası, Didim, Güzelçamlı, Akbük, Davutlar ve Millipark plajlarını içeren deniz, kum ve güneş turizminin yanında; eko turizmi, sağlık turizmi, kültür turizmi ve alternatif turizm fırsatları hakkında yerli ve yabancı katılımcılara tanıtımlar yapılmaktadır. Standımıza yoğun ilgi gösteren ziyaretçilerimize Aydın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzün temin ettiği yöresel tadlarımız ikram edilmektedir.
 
Fuarın ilk gününde standımızı pekçok bürokrat, turizmci ve vatandaşımız ziyaret ederek İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri AKTAKKA ve fuara katılan ekibimize çalışmalarımızda başarılar dilediler.