Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

AYDIN EMITT 2016 TURİZM FUARINDA

Aydın Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü İlimizin tanıtımı için 2016 yılı çalışmalarına başladı.
Aydın Kültür ve Turizm Müdürlüğü 28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenmekte olan Emitt 2016 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın hazırladığı stantta, Aydın, Muğla ve Denizli illerinden oluşan ortak destinasyon kapsamında, turizm sektör temsilcileri ile birlikte katılmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir ÜNAL’ın 28 Ocak 2016 Perşembe günü açılışını yaptığı, 2015 yılında 71 ülkeden yaklaşık 4.550 katılımcının bulunduğu fuarda, İlimizi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü temsil ediyor. Aydın’ın kapsamlı tanıtımının yapılarak ilimiz turizminin gelişmesine önemli katkı sağlanması hedeflenen Emitt 2016 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuar standımızda dört gün süresince farklı tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilecektir.

Kuşadası, Didim, Güzelçamlı, Akbük, Davutlar ve Millipark plajlarını içeren deniz, kum ve güneş turizmi, Afrodisias, Milet, Apollon, Tralleis, Nysa, Alinda, Alabanda, Magnesia gibi örenyerlerimiz, Nasuh Paşa Külliyesi, Cihanoğlu Camii gibi tarihi değerlerimizin yanında; eko turizm, sağlık turizmi, kültür turizmi ve alternatif turizm fırsatları hakkında yerli ve yabancı katılımcılara tanıtımlar yapılmaktadır. Standımıza yoğun ilgi gösteren ziyaretçilerimize yöresel tatlarımız ikram edilmektedir.

Fuarın ilk gününde Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir ÜNAL Kuşadası ve Didim stantlarında incelemede bulunurken, Muğla Valisi Sayın Amir ÇİÇEK, Osmaniye Valisi Sayın Kerem AL başta olmak üzere Didim Kaymakamı İskender YÖNDEN, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz ATABAY gibi birçok bürokrat, turizmci ve vatandaşımız standımızı ziyaret ederek İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri AKTAKKA ve fuar ekibimize çalışmalarımızda başarılar dilediler.