Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

42. TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

42. TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ KUTLAMA PROGRAMI
"Tam Zamanı!" sloganı ile bu sene 42'ncisini kutlayacağımız Turizm Haftası etkinliklerimiz bir hafta süresince çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapacaktır. Sergi, gezi, bisiklet şenliği etkinliklerimizle renklenecek Turizm Haftasını kutlar, yeni turizm sezonunun İlimiz ve Ülkemiz için başarılı geçmesini temenni ederiz.

16 Nisan 2018 Pazartesi
Etkinlik : Saat 09.30’da Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması. Anadolu Teknik Lisesi’nin folklor gösterisi. Resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin Valilik Makamında ödüllerinin verilmesi.

Saat 12.00’de Sanat Kafe önünde Aydın İl Genelinde düzenlenen Turizm Haftası ile ilgili resim sergisinin açılışı.

17 Nisan 2018 Salı

Etkinlik : Saat 09.00 Afrodisias Müzesi ve Yenice gezisi; Anadolu Teknik Lisesi ve Adnan Menderes Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin katılacağı gezi ekibi Afrodisias ören yeri, Afrodisias Müzesi ve Yenice Mahallesini ziyaret edeceklerdir.

18 Nisan 2018 Çarşamba
Etkinlik : Saat 09.00 Germencik- Selatin Mahallesi Tarihi Çınar ağacı gezisi; Murat - Hale Küçükoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Süleyman Demirel Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan gezi kafilesi Selatin Mahallesinde bulunan tarihi çınar ağacını görecek ve mahalleyi gezecektir.

19 Nisan 2018 Perşembe
Etkinlik : Saat 09.00 “Antik Çağdan Osmanlı Bataryalarına” Kuşadası Kadıkalesi gezisi; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi Müdürlüğünden ve ADÜ Kuşadası Turizm Fakültesinden oluşacak kafile, Kadı Kalesi Kazı Başkanı Zeynep Mercangöz’ün rehberliğinde ören yerini ziyaret edecektir.

20 Nisan 2018 Cuma
Etkinlik : Saat 10.00 Tralleis yürüyüşü; Emel Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi ile Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılacağı kafile Kemer Camii’sinin önünden başlayacak yürüyüş ile Tralleis Antik Kentine gideceklerdir.

21 Nisan 2018 Cumartesi

Etkinlik : Saat 10:30 “BİSİKLETİNİ AL GEL” şenliği kapsamında Aydın Bey Camii önünden hareket edilecek, Çakırbeyli Mahallesine gidilecektir. Gönüllüler kendi bisikletleri ile şenliğe katılabilecektir. Bisiklet Federasyonunun desteklediği şenliğe katılacak bay ve bayan en yaşlı ve en genç üyeye şenlik sonunda ödül verilecektir.

  • 42. Turizm Haftası Kutlamaları
  • 42. Turizm Haftası Kutlamaları
  • 42. Turizm Haftası Kutlamaları
  • 42. Turizm Haftası Kutlamaları
  • 42. Turizm Haftası Kutlamaları
  • 42. Turizm Haftası Kutlamaları