Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

"TRALLEİS PROJESİ" İÇİN GEKA İLE İMZALAR ATILDI.

TRALLEİS PROJESİ İÇİN GEKA İLE İMZALAR ATILDI.
Aydın İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğünün başvuru sahibi, Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının proje ortağı olarak yer aldığı, Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) “2018 Yılı Kültür Turizminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında hazırlanan “Tralleis Antik Kenti Gymnasium Ve Hamam Yapısı Restorasyon Projesi” uygulamaya ve desteklenmeye değer bulundu.

Güney Ege Kalkınma Ajansınca desteklenecek projenin sözleşme imza töreni Ajansın Denizli Pamukkale Teknokentteki merkezinde gerçekleştirildi. Kurum yetkililerin katıldığı törende Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreteri Özgür AKDOĞAN ile Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat YILMAZ sözleşmeyi imzaladılar.

GEKA Genel Sekreteri Özgür AKDOĞAN projenin Aydın ve Güney Ege Bölgesi kültür turizmine katkısının yüksek olacağını ve Tralleis gibi örenyerlerinin gelecek nesillere aktarılmasının önemini ifade etti. İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat YILMAZ ise projenin kabulü ile İlimizin sembolü olan Tralleis ören yerinin restorasyon sürecinde önemli bir sayfanın açıldığını belirterek, destekleri sebebiyle Genel Sekreteri Özgür AKDOĞAN’a teşekkürlerini iletti.

Proje ile Tralleis Bölgesinin ören yeri olarak ziyarete açılması ve turizme kazandırılması için Gymnasium ve Hamam Restorasyonunun gerçekleştirilerek Güney Ege Bölgesinde kültür turizminin geliştirilmesi, bölgeyi ziyaret eden turist sayısının ve geceleme sayısının artırılması hedeflenmektedir. Bölgede bulunan kültür turizm ögelerinin açığa çıkarılması ve korunması sağlanarak, çevre düzenlemeleri ve tanıtımı çalışmaları ile ekonomiye katkı sağlayacaktır.


Geka Projesi İmza Töreni