Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

AYDIN VİYANA TURİZM FUARINDA

10.01.2013 Tarihinde saat 10.00 da başlayan Viyana Uluslar arası Turizm Fuarında Aydın Valisi Sayın Kerem AL Başkanlığında ilimiz tanıtımı yapılmaktadır. Çalışmalarımıza destek verenler arasında standımızı ziyaret eden, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcımız İbrahim YAZAR vardı.

Yoğun ilgi gören İlimiz standında Aydın Kültür Turizmiyle ilgili Aydın Arkeoleji Müzesi, Apollon, Millet, Priene, Magnesia, Tralles, Nysa, Alinda, Alabanda, Aphrodisias ve diğer ören yerleri, halk kültürüne dayalı ürünlerimiz; deniz, kum, güneş turizmine yönelik olarak Kuşadası, Davutlar, Güzelçamlı Milli Park, Didim Altınkum sahilleri ve Akbük sahilleri; Doğa Turizmiyle ilgili olarak Menderes Deltası, Karina, Milli Park Faunası, Madran Yaylası, Paşa Yaylası, Karacasu Yaylası, İlimiz Traking alanları ve Termal Turizmi olarak genel potansiyelimiz tanıtılmaktadır. Aydın Ticaret Borsasının ilimiz tanıtımına katkı olarak hazırladığı incirlere fuarda ki ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gösterilmektedir.

Yukarıda sayılan turizm potansiyellerimizle ilgili olarak Müdürlüğümüzce hazırlanmış olan broşür, kitapçık, harita, cd ve afişlerin yanında Aydın Arkeoloji Müzesinin yeni hazırlanan tanıtım broşürü ziyaretçilere dağıtılmakradır. Bunlarla birlikte her fuarda İlimiz tanıtımına büyük katkı sağlayan Aydın Ticaret Borsasının yeni ambalajıyla hazırlamış olduğu Aydın İnciri Aydın standında ikram edilmektedir.

Viyana Turizm Fuarında Aydın tanıtımı için Sayın Valimiz Kerem AL, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri AKTAKKA ile Ülkesel Profesyonel Turist Rehberi İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ahmet DEMİR ve Kuşadası Tanıtma Derneği adına Marjinal Turizm Sahibi Murat BORANALP ile birlikte koordineli ve özverili bir şekilde ilimiz tanıtımı için yoğun çalışmalarını devam ettirmektedirler.