Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KONSER-KUŞADASI EFES KONGRE MERKEZİ

 

 Konser

SANAT YÖNETMENİ YARDIMCISI:
KAMİL KAYA

SES SANATÇILARI:
MEDİHA BAYRIBEY, CANSU KIRCA, GÜLSEREN AYGÜN,
ALİ TUNÇ, İSMAİL AKSOY, YUSUF BAYRIBEY

SAZ SANATÇILARI:
ŞEMSİGÜL CAKUPOVA, ATİLLA IRGIZ, ASIM TARHAN, ONURCAN KAYA,
SAİM BİLEN, GÖKHAN GÖKBULUT, CAFER ESER,
KEMAL KORKMAZ, ALİ ATAÇ, ECE ERDEM

DANS SANATÇILARI:
AŞKIN KARAGÖZ, YAŞAM BALKOCA, EVRİM ÇETİN,
ELVAN AYVAZ, HASAN KAVALLI, NECİP ÇETİN, İLKE AL
  

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı İzmir Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde  sanatseverlerle buluşacak.

İzmir Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu, Güner ÖZKAN’ın başlattığı çalışmalar neticesinde 29.03.2001 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuştur. 8 Kasım 2008 tarihinde, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü bünyesinde bir Devlet Topluluğu olarak çalışmalara başlamıştır. Kasım 2011 tarihinde Sayın Celal VURAL’ın yerine Sanat Yönetmeni olarak atanan M.Ali GEVREK yönetiminde çalışmalarını yürüten topluluk, yeryüzünde Türkçe konuşulan tüm bölgelerin müziklerini ve danslarını, Yurtiçi ve Yurtdışında tanıtımını kendisine amaç edinmiştir.

Bu amaç doğrultusunda kardeş, akraba ve toplulukların (Anadolu, Kerkük, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, KKTC, Tataristan, Kırım, Çuvaşistan, Karaçay-Balkar, Hakasya, Tuva, Saha-Yakutistan, Gagauzya, Bosna, Balkanlar, Uygur ) geleneksel müzik ve danslarını tarihsel seyriyle inceleyip, alan araştırmalarıyla derlemeler yapıp, notaya alarak, Periyodik Konserler, TV ve Radyo programları, Yurtiçi ve Yurtdışı konserler ve etkinliklerle kamuoyuna sunmaktır.

Türk Dünyasının ortak kültürel değerleri içerisinde önemli yeri olan geleneksel müzik ve dansların yaşatılmasını amaç edinen topluluğumuz; yöresel müzik icralarındaki üslup, yöresel ağız ve lehçeyi tahrip etmeden yansıtıp, orkestrasyon ve icra stiliyle de çağdaş bir çizgi yakalamayı amaç edinmiştir. Bu çalışmalarımız Türk Dünyasını zengin müzik ve danslarını hem ülkemizde hem de farklı coğrafyalarda yaşayan Türk topluluklarına ve dünyaya tanıtma yolunda atılmış önemli bir adım olmaktadır.

Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan ve tüm halkın davetli ve girişlerin ücretsiz olduğu konser 9 Mart Cumartesi gecesi saat 20.00’da başlayacaktır.

YER
Kuşadası Efes Kongre Merkezi

TARİH / SAAT
09.03.2013 - 20:00

KONGRE MERKEZİ ADRESİ:

Bayraklı Mah.
Çam Limanı Mevkii
09400 Kuşadası - Aydın


Tel: 0256 618 4488 0256 618 4484 Faks: 0 256 618 2766