Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI

37.Turizm Haftası kutlamaları Aydın Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Törene, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, Müdürlük personeli ve okullarda görev yapan öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Tören sonrası saat 11.00’da Aydın Kültür ve Turizm Müdürlüğü Hidayet Sayın Salonunda Turizm Haftası etkinliklerine  Vali Yardımcısı Celal Ulusoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka ve davetliler katıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka’nın turizm haftasıyla ilgili yaptığı konuşmanın ardından halk oyunları gösterisiyle etkinliklere devam edildi.

Gösteriler sonrası protokol üyeleri ve davetliler Aydın Kültür ve Turizm Müdürlüğü Resim Galerisinde İlimizin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinden örneklerin sunulduğu “Adım Adım Aydın” temalı fotoğraf sergisini gezdiler.

Hafta içinde el sanatları, yemek yarışması, sempozyum, televizyon programları, bisiklet şenliği gibi farklı etkinliklerle turizm anlayışının, turizm yaklaşımının topluma yaygınlaşmasını sağlamak ve toplumumuzun bu konudaki duyarlılığının artırılması amaçlanmıştır.