Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ANADOLU FOLKLORU KONYA’DA

Konya merkez Selçuklu Belediyesi tarafından SELMEK yılsonu etkinlikleri kapsamında planlanan, Anadolu Folkloru Konya’da programı, 7 bölgeden 10 ilin katılımıyla gerçekleşti.

Selçuklu belediyesi hizmet binası bahçesinde yöresel halk oyunları eşliğinde coşkuyla başlayan açılış programı Belediye Başkan Vekili Nuh Kaygısız’ın konuşmasıyla başladı. Açılışa Selçuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Latif Kaya, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

Belediye Başkan Vekili Nuh Kaygısız konuşmasında: “Farklı illerimizin kültürleri, el sanatları, folklorunu siz değerli hemşehrilerimizin daha yakından görüp tanıması için böyle bir etkinlik düzenledik. Programa bu ilginiz bizi oldukça mutlu etti. Bir hafta sürecek olan coşkulu programımıza tüm hemşehrilerimizi davet ediyor ve diğer illerimizden etkinliklerimize katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen etkinliğe ilimiz adına Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü katılmıştır. İğne oyası ustası Gülcan Kılavuz ve körüklü çizme ustası İzzet Erkaç’ın ürünleriyle beraber; Aydın tanıtımı için gerekli materyallerle stant açan Müdürlüğümüze yöre halkı tarafından ilgi ve alaka oldukça yüksekti. İl Müdürlüğümüzün teşvikleriyle programa katılan Kuvayı Milliye Derneği Halk Oyunları ekibinin efelerine de ilgi bir hayli yüksekti. Fuar süresi boyunca açık olan standımızda İlimizin tanıtımı konusunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak oldukça özveri bir çalışma yapılmıştır. Fuarda İlimizin yanı sıra Bolu, Adıyaman, Mersin, Trabzon, Kütahya, Polatlı, Bursa ve Akşehir yörelerinin tanıtımı da yapıldı.

 
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5