Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

MÜZEKART SATIŞI BAŞLADI.

MÜZEKART

MÜZEKART ARTIK AYDIN MERKEZDE DE TEMİN EDİLMEKTEDİR

Kültür ve Turizm Bakanlığı sahip olduğumuz zengin tarihi ve kültürel mirasımızı halkımızla buluşturmayı hedeflediğinden, müze müze gezdiren Müzekart uygulamasını vatandaşlarımızın kullanımına sunmuştu.

Müzekarta gösterilen ilginin artması sonucu, vatandaşlarımızın bu karta daha rahat ve kolay sahip olması hedeflendiğinden Bakanlığımız Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğünün 30.07.2012 tarih ve 267 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Aydın Arkeoloji Müze Müdürlüğünce 15.08.2012 tarihinden itibaren Müzekart satışına başlanmıştır.

Müzekart fiyatı 30 TL olup, öğretmen ve öğrencilerimize %50 indirimli 15 TL bedel üzerinden satılmakta ve bir yıl süreli olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın belirlediği müzelerimize ücretsiz giriş imkanı sağlamaktadır.

İlimizde daha önce sadece Afrodisias Müzesi ve Milet Müzesi’nde satışı yapılan müzekart, artık Aydın Arkeoloji Müzesinde de temin edilebilir olmasıyla, kültür ve tarih meraklısı vatandaşlarımızın sürekli dile getirdiği İl merkezinde müzekart temin sorunu giderilmiş olmaktadır.