Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TEMİZ HAVUZ SERTİFİKALARI

Aydın’da “Temiz Havuz Sertikası” almaya hak kazanan iki işletmeye sertifikaları törenle teslim edildi.

20 Kasım 2012 günü saat 15.00’de Sultanhisar Nysa Otel’de Aydın il genelinde “Temiz Havuz Sertifikası” almaya hak kazanan iki işletmeye sertifikalarını vermek amacıyla tören düzenlendi. Törene Sultanhisar Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Sultanhisar Belediye Başkanı Ertegün Ünal, Atça Belediye Başkanı Mustafa Çınar, Aydın Kültür Turizm Müdürü Nuri Aktakka, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Şenol Okur, Sultanhisar Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Erkan Tuncal, İlçe Emniyet Müdürü Necmi Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Nihat Çelebi, İşletme Sahibi Şefik Çerçioğlu ve İsmail Beyazgül katıldılar.

 Tören


İl Kültür Turizm Müdürü Nuri Aktakka konuşmasında “ İl genelinde sadece Sultanhisar’daki iki işletmenin bu sertifikayı almaya hak kazanması övünç verici bir durumdur. Yüzme havuzlarının temizliği turizm ve sağlık konuları açısından hassas bir konudur. Herhangi bir olumsuzluk kötü tesir yapabileceği gibi herhangi bir olumlu durum da iyi tesir yapabilmektedir. Aydın turizmi açısından diğer işletmelere örnek olmaları açısından bu iki işletmeyi tebrik ediyorum” dedi.

Tören 


Dr. Şenol Okur konuşmasında: “Yüzme havuzlarının kullanımı sonucu doğabilecek hastalıkların oluşumunu engellemek amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğümüz Çevre Sağlığı Şubesi ve Toplum Sağlığı Merkezi personelleri tarafından işletme sahiplerine yüzme havuzlarının temizliği hususunda bilgilendirme ve yılda iki kez rutin denetim yapılmaktadır.

Sultanhisar Kaymakamı Cevdet Ertürkmen konuşmasında “Sultanhisar ilçemizde çevre bilinci geliştirmek amacıyla 5 yıldır her projeye destek veriyoruz. İlçemizde bulunan 2 yüzme havuzumuzun bu sertifikayı almak için gösterdiği çabayı takdir ediyorum. Aynı zamanda bu iki işletme Aydın’da bu sertifikayı almaya hak kazanan ilk işletmeler olduğu için kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Tören 


İşletme Sahibi Şefik Çerçioğlu da bir konuşma yaptı ve tören sertifikaların teslim edilmesiyle son buldu.
Sultanhisar’da faaliyet gösteren 2 adet yüzme havuzundan alınan havuz suyu numunelerinin yapılan analizleri sonucunda mikrobiyolojik ve kimyasal açıdan temiz oldukları görülmüştür. Halkımız gönül rahatlığı ile bu havuzları kullanabilir.